“У вашої тварини зайва вага” – ця фраза лунає із уст наших лікарів що найменше тричі на день, але власники зазвичай не звертають увагу та відбуваються жартами. Звісно, кожному власнику його тварина подобається такою, яка вона є, і ми не помічаємо ніяких вад, а зайву вагу сприймаємо, як щось дуже миле та смішне.
Скільки разів ми чули від власників котів, що вони просто пухнасті і взагалі кіт повинен бути товстим, тому, що це дуже мило. А власники собак постійно дають своїм улюбленцям щось смачненьке і також радіють, що песики стають товстунчиками. Насправді, нічого доброго, милого та смішного у зайвій вазі немає. Тваринам, які мають зайву вагу не зручно, вони страждають (і не кажіть, що це все не так - мій пес виглядає щасливим), у них утруднене дихання, вони не такі активні, швидко втомлюються, а найстрашніше – життя таких тварин скорочується на 5 років!
Що ж поганого в зайвій вазі?
По перше, котам стає важко слідкувати за собою, вони перестають себе вилизувати.
По друге, собаки стають менш активними, що впливає на рухливість суглобів та в подальшому анемії м’язів і паралічу. Зайва вага призводить до задишки, проблем з серцево-судинною системою, такі тварини більш схильні до розвитку цукрового діабету, може розвинутись сечокам’яна хвороба, та багато інших захворювань.
Якщо ви бажаєте насолоджуватись компанією свого домашнього улюбленця довгі роки - зверніть увагу на перші ознаки ожиріння:
- Під час того, як ви обіймаєте свою тварину – ребра та хребці не прощупуються;
- Тварина має задишку;
- Багато п’є води;
- Не активна;
- Ветеринарний лікар сказав, що у тварини зайва вага.
Сьогодні існує багато способів боротися із зайвою вагою у тварин, але все потрібно робити комплексно, індивідуально. Саме тому, слід звернутись до ветеринарного дієтолога, який зможе скласти раціон та програму схуднення саме для вашого улюбленця!